Jak snížit účty za elektřinu a plyn?

7/11/2019
Domácnosti

Každého, od soukromých osob v domácnosti až po majitele firem, zajímá odpověď na otázku „Jak snížit účty za elektřinu“.

V každém podniku a v každé domácnosti je mnoho přístrojů, které využívají elektřinu a plyn. Od počítačů, na kterých si hrajeme nebo pracujeme přes ledničky a mrazáky, kde skladujeme potraviny až po plynové a elektrické kotle, kterými si vytápíme naše domácnosti. Jak tedy jednoduše snížit účty za elektřinu? Stačí pouze změnit dodavatele?

Představte si například domácnost s třemi lidmi – dvou dospělých a dítěte. V bytě se využívají standardní spotřebiče jako je lednice s mrazákem, trouba na pečení, mikrovlnná trouba, televize, pračky, myčka a kotel na vytápění. 3x týdně zapnete pračku, 5x myčku, televize je stále ve stand-by režimu a počítač Váš i Vašeho dítěte je zapnutý i několik hodin denně. Minimálně 4x týdně je teplá večeře a přes víkend se vaří i oběd. Když k tomu ještě přičteme nabíjení telefonů, ohřev vody a vytápění, dostaneme se na poměrně slušnou spotřebu elektřiny a plynu.

Některé zvyky lze nahradit nebo omezit, ale většinu zvyků a potřeb omezovat buď nelze nebo nechceme.

Jak tedy snížit účty za elektřinu v typické české domácnosti? 

Jednoduchým řešením je využití kalkulačky spotřeby energií. Na základě faktury můžeme vložit přesné parametry spotřeby na jejichž základě nám vyjde, jak moc můžeme ušetřit.   

Nejlepším způsobem je změna dodavatele

Změna dodavatele není z pohledu zákazníka složitý proces, jak se na první pohled může zdát. Díky této změně může průměrná rodina ročně ušetřit až několik tisíc Kč ročně. Často se zákazníci mylně domnívají, že pokud odebírají od dodavatele, který je v koncernu i s distributorem na dané území, tak jej změnit nelze. Dodavatel je nezávislý na distributorovi a můžete si jej svobodně vybrat podle sebe.  

Rozdíly v cenách dodavatelů

Často se setkáváme s názorem, že všichni dodavatelé jsou stejní. Tento názor většinou plyne z nedostatečné zkušenosti. Na trhu je mnoho dodavatelů s různou cenou a různou nabídkou služeb. Je důležité vždy pečlivě zvážit cenu daného dodavatele a jeho spolehlivost. Někteří dodavatelé mají sice nízkou cenu, ale na druhou stranu i spoustu dodatečných poplatků, háčků a hvězdiček v obchodních podmínkách.  

My v ALPIQu se snažíme zákazníkům nabídnout nejen nízkou cenu, ale máme za sebou i tradici a stabilitu velké švýcarské energetické společnosti. Podívejte se na naši kalkulačku a zjistěte, jak ušetřit s námi. 

Zpět na seznam článků
Nejčtenější články
Iamge of Všichni dodavatelé elektřiny a plynu nejsou stejní article

Všichni dodavatelé elektřiny a plynu nejsou stejní

12/4/2019
Domácnosti
Firmy
Iamge of Rady, jak ušetřit article

Rady, jak ušetřit

11/20/2019
Domácnosti
Firmy
Iamge of Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem energií? article

Jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem energií?

7/11/2019
Domácnosti
Firmy
Iamge of Jak snížit účty za elektřinu a plyn? article

Jak snížit účty za elektřinu a plyn?

7/11/2019
Domácnosti
Firmy

Na našich stránkách používáme cookies. Tyto soubory nám pomáhají s měřením efektivity navštívených stránek a získáváním informací pro to, abychom mohli zlepšit naše produkty, služby a komunikaci